A+ A A-

 

Muğla Kom Şube Müdürlüğü, Milas İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Selimiye Jandarma Karakol Komutanlığı, Jasat ve İstihbarat ekipleri ile koordineli olarak yapılan operasyonda ellerindeki tarihi eserleri satmak isteyen 3 kişi suçüstü yakalanarak gözaltına alındı…
14022020sucustuyakalandılar.jpg
Güvenlik Birimleri tarihi eser kaçakçılarına geçit vermiyor. Selimiye Mahallesinde yürütülen operasyonda ellerindeki tarihi eserleri satmak isteyen 3 kişi suçüstü yakalandı.
Edinilen bilgiye göre; 13 Şubat Perşembe günü Danişment Mahallesinde Muğla Kom Şube Müdürlüğü, Milas İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Selimiye Jandarma Karakol Komutanlığı, Jasat ve İstihbarat ekipleri ile koordineli olarak yapılan operasyonda H.E., E.Y. ve E.Ü isimli şahıslar ellerindeki tarihi eser nitelikli değerlendirilen malzemeleri satmak isterken suçüstü yakalandı.
Yapılan kontrol ve aramada eski dönemlere ait olduğu değerlendirilen 32 parçalı satranç taşları, 1 adet bileklik, 1 adet iğne, 1 adet heykelcik ve 2 adet yüzük ele geçirildi.
Olayla ilgili gözaltına alınan şahıslar alınan ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, başlatılan soruşturma devam ediyor..

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin